Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍBĚH

MOJE CESTA K MANDALÁM

leto-mandala.jpg

 

 

 

Od mala ráda pozoruji symetrie a proměňující se tvary přírody.

 

Před 17 lety se v mých snech začaly čím dál častěji objevovat barevné kruhové obrazce. Později jsem je začala vidět i v přírodě. Při pohledu do středu květiny se mi před očima začaly rozvíjet nádherné symetrické pestrobarevné a pulzující kruhové obrazce poskládané z květů a lístků. Nedalo se to nijak vypnout a nevěděla jsem, co si s tím počít.

 

Jednou mě napadlo vzít do ruky pastelky a jeden z těch kruhových obrazců nakreslit na papír. Spolu s tím přišla velká úleva, radost a uvědomění, že k sobě nějak patříme, že je mám i dál kreslit. Teprve po nějaké době jsem se od přátel dozvěděla, že to, co kreslím, jsou mandaly.

 

V současné době ráda pozoruji, skládám, kreslím a maluji mandaly. Při tvoření mandal mě fascinuje ten neviditelný bod uprostřed, ze kterého vše vyvěrá, přijetí řádu a pravidelnosti a zároveň i zachycení živosti, proměn a hravosti. Nejčastěji a nejradši kreslím mandaly na ženská témata, partnerské mandaly, hravé mandaly pro radost a pohlazení dítěte v nás a mandaly na oslavu přírodních cyklů a života.

 

V roce 2012 vyšla knížka Žena se 42 prožitkovými mandala kartami (mandaly na karty se rodily 10 let) a v roce 2015 Omalovánky pro vnitřní dítě Žasnoucíma očima, ve kterých je ke každému z témat na vybarvení jak mandala, tak čtvercový obrázek. V roce 2019 vyšla knížka Žena znovu v rozšířené verzi, doplněná o další dvě karty: Něha, jemnost, láska a Cykly a proměny.

 

V seminářích ženám ráda otvírám cestu nejen k mandalám samotným, ale i k různým způsobům, jak si s nimi hrát a užívat si je v každodenním životě, jak je používat pro cestu do svého nitra, pro zvědomění vlastní vnitřní krásy a rozvíjení  hlubinné tvořivosti i svých darů a talentů v kontextu širších souvislostí. Zaměřuji se na drobné kroky v každodenním životě, na rozvíjení svého dílku v rámci daných velkých systémů a na propojení s přírodou a se Zemí.

 

Mandaly jsou k prohlédnutí tu