Jdi na obsah Jdi na menu

O MNĚ

uvod-web.jpgMým dílkem do mozaiky světa je rozvíjení ženství a přirozených ženských darů…intuice, vnitřní síly, citlivosti, lásky, hlubinné tvořivosti, divokosti, vášně a propojení s cykly a proměnami….a také rozvíjení vztahů mezi muži a ženami založenými na vzájemné úctě a touze po hloubce a plnosti.


Jako ženu, která ladí svoji cestu a své povolání s partnerstvím, mateřstvím (jsem máma dvou dospělých dětí) i ostatními oblastmi života, mě zajímá rozvíjení ženství, vyzařování ženské energie a sdílení ženských darů v každodenním životě, při každodenním setkávání, i v těch nejběžnějších situacích a při nejběžnějších činnostech.

 

 

 

Ráda cítím a vnímám krásu, potenciál a jedinečné dary každého člověka a ráda se podílím na jejich rozvíjení

 

♦     při setkávání, přednáškách i prožitkových seminářích   

♦     v knížce Žena se 44 prožitkovými mandala kartami

♦     v Omalovánkách pro vnitřní dítě Žasnoucíma očima

♦     v mandalách

 

 

***

 

Psal se rok 1990. Úžasná doba. Opojení svobodou, možnost cestovat volně do ciziny, začít podnikat anebo třeba vylétnout až do nejvyšších pater vedení nově vznikajících společností… V té době jsem ukončila studia na Vysoké škole ekonomické, plná mladistvého nadšení a elánu, a tak jsem taky vyrazila…

 

Brzy jsem si začala uvědomovat, že v sobě cítím silný rozpor. Na jedné straně obrovské možnosti uplatnění v oblasti byznysu, v době, kdy se vše znovu utvářelo, na druhé straně vnitřní hlas, který říkal: "ale tvoje cesta vede jinudy…." .

 

Dovolila jsem si tehdy následovat svůj vnitřní hlas, jakkoli nerozumné se to mohlo zdát, a odejít ze zajímavé pracovní pozice v mezinárodní společnosti. Měla jsem pocit, že moje místo je někde jinde… Nebylo jasné, kudy ta cesta povede, jen jsem slyšela to volání…

jo_malirka.png
Postupně jsem se stala také ženou partnerkou, maminkou dvou dětí, začala kreslit mandaly a zkoumat hlouběji, jak fungují vztahy mezi lidmi. Do firemního prostředí jsem se vrátila, ale již jako lektorka firemních jazykových kurzů, kde byl prostor i pro individuální přístup, pestré metody a tvoření  a také pro radost, hloubku a otevřenost. K těmto kurzům se postupně začaly přidávat osobní konzultace, prožitkové přednášky a setkání.


Sama jsem také prošla a prožila mnoho seminářů osobního rozvoje i několik výcviků, které mě vedly hlouběji k sobě a také hlouběji k porozumění jiným lidem. Oslovila mě hlavně metoda rodinných a systemických konstelací, jemná práce s tělem, se sny a terapie tancem. Své vzdělání si dále prohlubuji. Věnuji se také samostudiu.


Za nejdůležitější však považuji život sám, každodenní setkávání, zrcadlení a přijímání toho, co právě teď je, a zkušenosti, které toto každodenní vylaďování všeho, co k životu patří, přináší.

 

Na konci roku 2012 vyšla knížka ŽENA se 42 prožitkovými mandala kartami. Jsem autorkou textu i mandal. Komplet vznikal deset let v průběhu prožívání a zkoumání, jak sladit cestu k sobě a rozvíjení přirozených ženských darů s partnerstvím, mateřstvím, naplňujícím povoláním i péčí o teplo domova, s koníčky i časem pro širší rodinu a přátele, … a také jak se rozhodovat v souladu se svým vnitřním hlasem. Na jaře 2019 vyšel komplet ŽENA v nové rozšířené verzi tentokrát se 44 mandala kartami.

 

Knížka Omalovánek pro vnitřní dítě Žasnoucíma očima vyšla v roce 2015. Je pozváním do světa radosti, hravosti a fantazie. Mandaly i obrázky v omalovánkách zvou k pohledu na svět okolo sebe žasnoucíma dětskýma očima i ke znovuobjevování krásy a zázraků všude kolem nás i ve věcech zdánlivě běžných a samozřejmých.

 

Před 29 jsem si dovolila vydat se za hlasem svého srdce a voláním své duše… a tuto zkušenost ráda sdílím s ostatními ženami.

 

Každá žena je jedinečná, s jinými dary, touhami, přáními a sny. Stojí za to je následovat...

 

logo-web.jpg

 

Zajímá mě


jak se v současné době přepestrých možností a lákadel vydat svou CESTOU. Cestou, která je ryzí a autentická a přináší hlubokou vnitřní radost a pocit naplnění. Cestou, na které člověk rozvíjí právě tu jedinečnou kombinaci darů a talentů, kterou dostal do vínku. Ráda vnímám jedinečnost a krásu každého člověka.

 

    jo-zena.jpg

jak může být ŽENA v souladu se svou přirozeností, spojená se svým nitrem, plná lásky a tvořivosti, jak rozvíjet své jedinečné dary a talenty a sdílet je s ostatními, jak naslouchat vedle své hlavy i svým pocitům, svému tělu a volání své duše a nechat se i jimi vést, jak skloubit všechny své role a také pro co se v každém okamžiku rozhodnout, co si z nesmírného množství možností vybrat.

 

 

jo_partnerstvi_clanek1_02.pngsetkání ženy a muže i to, jak žít v současné rychlé době proměn v  PARTNERSTVÍ, jak si společnou cestu užívat, jak neutéct při prvním náznaku problému, přestože utíkat je nyní tak snadné, jak přistoupit na vzájemné zrcadlení, vývoj a proměny vztahu, jak se jeden druhému navzájem otevřít a naplno dávat i brát a pěstovat a užívat si blízkost, hloubku a intimitu, i když při tom dochází k oživení v hloubce ukrytých citlivých témat a zranění každého z partnerů.

 

 

    jo-mama.jpg
jak být MÁMOU, která je pro své děti přítomná, milující, citlivá, respektující a podporující, jak dětem stanovit hranice a zároveň je nechat jít jejich vlastní cestou (a to přesto, že sama v sobě může mít spoustu nevyřešeného…)

 

 

 

jo-vnitrni-dite.jpg

jak pečovat o své VNITŘNÍ DÍTĚ a jak si užívat i věci zdánlivě samozřejmé, drobné a každodenní, spolu s ním se radovat, žasnout, hrát si, zvídavě zkoumat, dychtivě se pouštět do nového, důvěřovat a naplno tu být

    
 

 

 

ctim-sve-koreny-final.jpg

SÍLA KOŘENů, síla která plyne z generace na generaci dál a dál, fungování rodinných systémů i to, jak přijmout své kořeny a vše v životě tak, jak bylo a je, a taky jak přejaté VZORCE A ZRANĚNÍ (nejen) z dětství, která v sobě máme uložená utvářejí náš současný život. Zkoumám, jak se těmto otiskům a zraněním otevřít, procítit je a přijmout, že k nám patří, aby nás dál z hloubky neovládaly a namísto toho se proměnily ve ZDROJ SÍLY.

 

 

 

Mám ráda PŘÍRODU. Baví mě pozorovat a užívat si její proměny, cykly, symetrie, barvy, tvary, vůně a sílu. Zajímá mě propojení člověka s přírodou i cykly a proměny v nás.