Jdi na obsah Jdi na menu

MANDALY

O MANDALÁCH

mandaly-platna-2-web.jpg

 

 

Mandaly a kruhové symetrické obrazce se prolínají jednotlivými kulturami v celé historii lidstva.

 

Když MANDALY pozorujeme, kreslíme, vybarvujeme nebo si je na seminářích užíváme v dalších pestrých formách,

 

vedou nás do našeho středu, k naší přirozenosti, ke zdroji síly a k celistvosti

propojují nás s nitrem a vnitřním hlasem

učí nás být v přítomném okamžiku, naplno prožívat a hrát si

propojují nás s přírodními cykly a proměnami

♦ umožňují nám nalézt klid a spočinout ve svém nitru

umožňují nám setkat se i s tím, co je dosud ukryto v podvědomí a integrovat různé části stínu

jemně nás propojují také s tím, co nás přesahuje, co je větší než my

dostáváme se s nimi blíže ke své esenci, ke své hlubinné tvořivosti

 

 

Přijměte pozvání vydat se spolu s mandalami na cestu k hravému a hlubokému objevování sebe sama, k dobrodružné pouti do svého nitra, na cestu k sobě...

 

 

MOJE CESTA K MANDALÁM

 

 

Od mala ráda pozoruji symetrie a proměňující se tvary příromartina-s-mandalou.jpgdy.

 

Před 20 lety se v mých snech začaly čím dál častěji objevovat barevné kruhové obrazce. Později jsem je začala vidět i v přírodě. Při pohledu do středu květiny se mi před očima začaly rozvíjet nádherné symetrické pestrobarevné a pulzující kruhové obrazce poskládané z květů a lístků. Nedalo se to nijak vypnout a nevěděla jsem, co si s tím počít.

 

Jednou mě napadlo vzít do ruky pastelky a jeden z těch kruhových obrazců nakreslit na papír. Spolu s tím přišla velká úleva, radost a uvědomění, že k sobě nějak patříme, že je mám i dál kreslit. Teprve po nějaké době jsem se od přátel dozvěděla, že to, co kreslím, jsou mandaly.

 

V současné době ráda pozoruji, skládám, kreslím a maluji mandaly. Při tvoření mandal mě fascinuje ten neviditelný bod uprostřed, ze kterého vše vyvěrá, přijetí řádu a pravidelnosti a zároveň i zachycení živosti, proměn a hravosti. Nejčastěji a nejradši kreslím mandaly na ženská témata, partnerské mandaly, hravé mandaly pro radost a pohlazení dítěte v nás a mandaly na oslavu přírodních cyklů a života.

 

V roce 2012 vyšla knížka Žena se 42 prožitkovými mandala kartami (mandaly na karty se rodily 10 let) a v roce 2015 Omalovánky pro vnitřní dítě Žasnoucíma očima, ve kterých je ke každému z témat na vybarvení jak mandala, tak čtvercový obrázek. V roce 2019 vyšla knížka Žena s mandala kartami v rozšířené verzi, doplněná o další dvě karty: Něha, jemnost, láska a Cykly a proměny. Zároveň byla vydána i v angličtině

 

V SEMINÁŘÍCH ženám ráda otvírám cestu nejen k mandalám samotným, ale i k různým způsobům, jak si s nimi hrát a užívat si je v každodenním životě, jak je používat pro cestu do svého nitra, pro zvědomění vlastní vnitřní krásy a rozvíjení  hlubinné tvořivosti i svých darů a talentů v kontextu širších souvislostí. Zaměřuji se na drobné kroky v každodenním životě, na rozvíjení svého dílku v rámci daných velkých systémů a na propojení s přírodou a se Zemí.

 

O mandalách podrobněji

 

 

MANDALY V ESHOPU

 

Za každou mandalou na těchto stránkách je ručně kreslený originál, který má svůj příběh. V eshopu si můžete vedle mandala karet a omalovánek prohlédnout a koupit  i samostatné mandaly: magnetky, placky, samolepky a lamina.

 

 

 

samolepky.jpg

Autorské SAMOLEPKY pro osvěžení nejrůznějších předmětů. Můžete si s nimi ozdobit krabice, šanony, nalepit si je na notebook, na lednici nebo třeba na dopis či do přáníčka... a mohou být i milým dárkem.

Jsou stálobarevné a otěruvzdorné, pro vnitřní i venkovní použítí. Průměr mandaly je 8,5 cm.

Mandaly na samolepkách: Planeta Země, Partnerství - vzájemné zrcadlení, Propojit hlavu a srdce, Jít cestou svého srdce, Vnitřní oheň, Tvořivost, Hojnost peníze, Vnitřní žena.

Samolepky jsou dodávány v uzavíratelném sáčku a doplněny krátkým textem, esencí mandaly.

 

 

 

web-lamina-orez.jpg

 

Mandaly V LAMINU pro radost, inspiraci, pohlazení a cestu k sobě.

 

Mandalu si můžete postavit na poličku, noční stolek nebo třeba na stůl v kanceláři, připnout na nástěnku, používat jako záložku do knihy nebo třeba nosit pro radost, inspiraci a podporu v kabelce. Je také možné ji zarámovat.

Průměr mandaly je cca 11,5 cm.

 

 

 

 

 

 

 

 

magnetky-na-web-terezka-upravila.jpg MAGNETKY a připínací PLACKY s mandalami

 

Magnetky a placky se mohou stát drobnou radostí pro sebe i milým dárečkem a malou pozorností a potěšením pro druhé.

 

Průměr mandaly je 5 cm. Mandalka je dodávána v průsvitném sáčku a je doplněna krátkým textem, esencí mandaly.

 

Témata mandal na magnetkách a plackách jsou tato: Propojit hlavu a srdce, Voda, city, pocity, Ve spojení s divoškou, Voňavá letní louha, Jít cestou svého srdce, Pro vnitřní dítě, Kuchyňská, Hojnost, peníze, Snění v peřinkách, Informace, studium, Vnitřní žena, Čas a prostor pro sebe, Partnerství vzájemné zrcadlení, Jabloň cykly a proměny, Cesta pokračuje, kořeny dávají křídla, Tvořivost, Vnitřní oheň, vnitřní slunce, Hravost, radost, inspirace.

 

 

 

 

 

klipy-a1.jpgMANDALY V KLIP RÁMECH

 

Mandalu v klip rámu si můžete zavěsit na zeď nebo postavit na libovolné místo, kde vám bude dělat radost. Dodáváme ji totiž i s malým stojánkem.

 

Rozměry rámu jsou 20 x 20 cm, průměr mandaly cca 15 cm.

 

Antireflexní sklo, ze kterého je rám vyrobený, snižuje odrazy z okolí a vy si tak můžete mandalu užít při pohledu z více úhlů. I když přimo na ni dopadá světlo, sklo se neleskne a mandala je krásně vidět.

 

 

 

 

 

 

 

 

MANDALY NA PLÁTNĚ ORIGINÁLY

 

 

mandaly-platna-2-web.jpg

 

Nově jsme do eshopu přidali také originály mandal na plátně. Obrazy jsou malované akrylem na plátnech o velikosti od 50 x 50 cm do 100 x 100 cm.

Foto je jen pro představu, protože některé z mandal již září svým novým majitelům. Zároveň však do eshopu přidáváme mandaly nové, spolu s tím, jak vznikají.

 

 

 

OSOBNÍ MANDALY

 

 

Chtěli byste mít svoji osobní mandalu namalovanou přímo pro Vás? Mandalu nakreslenou jako osobní originální dárek pro někoho Vám blízkého? Mandalu do bytu, kanceláře nebo jiného prostoru? Mandalu na určité téma nebo pro podporu určité oblasti života?

 

Tyto mandaly kreslím/maluji ve dvou základních velikostech:

 

Mandala o průměru 30 cm na akvarelové čtvrtce 42 cm x 42 cm, akvarelové pastelky

 

 

Cena 4 900 kč. Každou mandalu kreslím s láskou a zaměřením na detail a zároveň na vyladění detailů do celku. Mandalu dodávám bez pasparty a bez rámu, aby si ji každý mohl plně vyladit s barevností a vybavením interiéru.

 

 

Příklady osobních mandal:

 

web-os-3.jpg

 

 

 

Jiná osobní mandala, taky pro kočkomilku <3

 

 

 

osobni-mandala-web.jpg

 

 

 

Tak mandala vznikala:

 

kocky-jak-to-vznika-web.jpg

 

 

 

 

 

Mandalu Léčivé doteky vody jsem nakreslila pro Michaelu Olivii Cusanovou a její hluboký tvůrčí koncept pohybu těla a mysli Léčivé doteky vody. Mandala byla dále zpracována na logo programu.

 

 

web-lecive-doteky.jpg

 

 

 

Mandala na plátně 50 cm x 50 cm, malba akrylovými barvami.

 

Cena 8 900 kč. Každou mandalu kreslím s láskou, něhou i vášní, pečlivě, detailně propracovávám a zároveň detaily vylaďuji do celku.

 

Je možné domluvit i jiný rozměr obrazu.

 

V případě zájmu o osobní mandalu mě, prosím, kontaktujte mailem na  mandaly@martizena.cz nebo telefonicky na čísle  +420 732 924 329. Ráda Vám podám podrobnější  informace o podmínkách a mých aktuálních časových možnostech pro nakreslení mandaly.

 

Mandaly vznikají intuitivně, pocitově, tak trošku ve svém vlastním rytmu. Ve výjimečném případě by se mohlo stát, že mandalu nakreslit nepůjde, že mě to do kreslení „nepustí“.