Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍBĚH

tapky-dekuji1.jpgA jak jsem se k malování, mandalám, psaní knihy i prožitkovým seminářům dostala?

 

Psal se rok 1990. Úžasná doba. Opojení nově nabytou svobodou, možnost cestovat volně do ciziny, začít podnikat nebo třeba vylétnout až do nejvyšších pater vedení nově vznikajících společností. V té době jsem ukončila studium na Vysoké škole ekonomické a tak jsem taky vyrazila.

 

Brzy jsem si však začala uvědomovat, že v sobě cítím silný rozpor. Na jedné straně obrovské možnosti uplatnění v oblasti byznysu v době, kdy se vše znovu utvářeno, na druhé straně vnitřní hlas, který říkal: "ale tvoje cesta vede jinudy... "

 

Dovolila jsem si tehdy následovat volání svého vnitřního hlasu a své duše, jakkoli nerozumné se to z vnějšku zdálo být, a odejít ze zajímavé pozice v malé mezinárodní společnosti. Měla jsem pocit, že moje místo je někde jinde. Nebylo jasné, kudy ta cesta povede, jen jsem slyšela to volání...

 

Postupně jsem se stala také ženou partnerkou, maminkou dvou dětí, začala jsem zkoumat, jak fungují vztahy mezi lidmi a přišly za mnou i mandaly.

 

V mých snech se tou dobou začaly čím dál častěji objevovat barevné kruhové obrazce. Později jsem je začala vidět i v přírodě. Při pohledu do středu květiny se mi před očima začaly rozvíjet nádherné symetrické pestrobarevné a pulzující kruhové obrazce poskládané z květů a lístků. Nedalo se to nijak vypnout a nevěděla jsem, co si s tím počít.

 

Jednou mě napadlo vzít do ruky pastelky a jeden z těch kruhových obrazců nakreslit na papír. Spolu s tím přišla velká úleva, radost a uvědomění, že k sobě nějak patříme, že je mám i dál kreslit. Teprve po nějaké době jsem se od přátel dozvěděla, že to, co kreslím, jsou mandaly.

 

Do firemního prostředí jsem se vrátila, ale již "jen" jako lektorka firemních jazykových kurzů, kde byl prostor i pro individuální přístup, pestré metody a tvoření a také pro radost, hloubku a otevřenost. Zároveň mi tato profese umožnila věnovat větší čas a prostor i sobě samé, partnerství, mateřství a po krůčcích v sobě začít objevovat a odlupovat již nepotřebné vrstvy a vzorce.

 

Postupně jsem začala rozvíjet své nově objevené dary a dál malovala a kreslila mandaly. K firemním jazykovým kurzům se postupně začaly přidávat i osobní konzultace, prožitkové přednášky, semináře a další setkávání.

 

Od té doby se věnuji rozkvétání ženství a rozvíjení vztahů mezi muži a ženami.

 

kolaz-ruzova.jpg

 

Jak vznikaly karty Žena